Bilgisayardan telefona root atma
Bilgisayardan telefona root atma

Bilgisayardan telefona root atma

Root, ecnebi sözcük olup, manası “Kök” demektir. Android cihazlarda root atma prosedürü birçok programlamayı indirebilmeniz için ihtiyaç duyulan olan ayarlardır. Başka bir deyişle root yapma, hasılı Android cihazlarınızın kök ayarlarını...

Root, ecnebi sözcük olup, manası “Kök” demektir. Android cihazlarda root atma prosedürü birçok programlamayı indirebilmeniz için ihtiyaç duyulan olan ayarlardır. Başka bir deyişle root yapma, hasılı Android cihazlarınızın kök ayarlarını yapmaktır. Açık tek şeklinde anlatmak icabında root inşa etmek, cep telefonunuzun çekirdek yapısını değiştirmek mananına geliyor. Root yapmanın yararı nedir ya da root nasıl yaparız gibi sorularınız var ise bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Root Yapmanın Yararı Nelerdir?
Eğer akıllı android telefonunuzun performansını çoğaltmak ve istediğiniz gibi kişiselleştirme inşa etmek istiyorsak telefonunuza root yapmanız gerekmektedir. Root yapmanın size yararı, dilediğiniz birçok programı telefonunuza indirmek ve telefonunuzu özgürce kullanabilmektir. Bununla birlikte Google Play Store’de birçok program root ayarı arzu etmektedir ve bu nedenden dolayı root yapmanız, bu programları telefonunuzda özgürce kullanabilmeniz demektir.

Root yapmanın faydaları: Sistem üstünde tam kontrol Değişik ROM ‘lar yükleme Root erişimi gerektiren programları çalıştırma. Gibi özelliklerini sıralayabiliriz. Root kullanıcısı olmak istiyorsak bu hususta şuurlu olmanız gerekmektedir. Şayet bu konularda toy tek kullanıcıları iseniz root yapmanız doğru tek seçenek olmayabilir. Zira root ederek telefonunuzun çekirdek yapısı ile oynamış olacaksınız ve bunu bilmeyen birisinin yönetmesi de epey zor tek işlem. Bununla birlikte unutmamalısınız ki; şayet root yaparsanız, telefonunuz garanti kapsamı dışına çıkar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *